Skip to content

05/12/2017 Porady

Przygotuj się na zimę

baner-expert-01

Adam Klimek

Ekspert Team Total

Skończyła się jesień – czas, którego chyba nikt nie lubi przez zimno, deszcze i szybko zapadający zmrok. Mimo że zazwyczaj o tej porze roku nikomu nic się nie chce, musimy znaleźć czas, aby odpowiednio przygotować samochód do nadchodzącej wielkimi krokami zimy. Jeśli zaczniemy odpowiednio wcześnie, zaoszczędzimy sobie dużo nerwów.

Doskonale znamy przecież coroczne hasła o tym, że zima zaskoczyła kierowców. Mamy już początek grudnia – to ostatni moment, żeby pomyśleć o zmianie opon. Nie tylko zaoszczędzi nam to stania w długich kolejkach do serwisów wulkanizacyjnych po pierwszym śniegu, ale także zapewni bezpieczeństwo w przypadku ewentualnych przymrozków. Jeżeli jedziemy wymieniać koła do warsztatu, dobrze jest przy okazji zlecić sprawdzenie akumulatora i układu ładowania, które z powodu panujących warunków są teraz bardziej obciążone.

W przypadku pojawiających się przymrozków warto zwrócić uwagę, jaki płyn do spryskiwaczy nalewamy. Powinien to być tzw. przejściowy, a jeżeli mało jeździmy, od razu zimowy.

Początek zimy to także dobry moment na wymianę wycieraczek na nowe, dzięki którym zachowamy dobrą widoczność.

 Z powodu szybciej zapadających ciemności zaczynamy częściej jeździć na światłach mijania – i to nie tylko z powodu obowiązujących przepisów, ale również po to, by cokolwiek widzieć. Jeżeli mamy problemy z oświetleniem drogi przed nami, powinnyśmy sprawdzić, czy wszystkie żarówki świecą, oraz skontrolować ich ustawienie.

 

Tak przygotowani możemy spokojnie oczekiwać prawdziwej zimy, a później – byle do wiosny. :)