Skip to content

26/10/2021 Artykuły

Akademia Quartz

Ok. 70 uczniów na sali, pełne skupienie i autentyczna chęć uczestnictwa w zajęciach. Takiej atmosfery, jaka panowała na pierwszych zajęciach Akademii Quartz mógłby pozazdrościć niejeden nauczyciel, czy wykładowca.

Doskonale wszystkim znani z TVN Turbo – Adam Klimek i Patryk Mikiciuk, wraz z działem technicznym TotalEnergies stworzyli jedyne w swoim rodzaju szkolenie dające możliwość zdobycia profesjonalnej wiedzy na temat właściwości i funkcji olejów silnikowych. Poruszone zostały aspekty wydajności środków smarnych oraz ich wpływu na działanie pozostałych podzespołów samochodu.

Jako pierwsi skorzystać z tego mogli uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie. Wykłady poprowadził najpopularniejszy mechanik w Polsce – Adam Klimek, którego wspierał Kierownik działu technicznego TotalEnergies Marketing Polska - Andrzej Husiatyński. Eksperci nie mieli najmniejszych problemów z tym, by skupić uwagę słuchaczy i wciągnąć ich w nietypowe zajęcia, łączące wykłady z interaktywnym testem wiedzy.

Nowoczesna oprawa
Akademia Quartz to nie tylko wiedza, ale także nowoczesne sposoby jej przekazywania. Prowadzący uzupełniali swoje wypowiedzi krótkimi filmami instruktażowymi z Patrykiem Mikiciukiem, jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarzy motoryzacyjnych. Uczniowie na bieżąco udzielali odpowiedzi na pytania. Automatycznie zapisywała się zarówno ich poprawność jak też czas reakcji. Najlepsza piątka uczniów otrzymała atrakcyjne nagrody.

Motoryzacja to jego hobby
Mateusz, zwycięzca pierwszej edycji Akademii Quartz powiedział nam w krótkiej rozmowie, że od małego interesuje się motoryzacją, planuje podjęcie pracy w branży motoryzacyjnej i… zdecydowanie woli warsztat samochodowy od biurka.

Adam Klimek, Team TotalEnergies
„Cieszę się, że mogę prowadzić te zajęcia i być żywym dowodem na to, że chcieć to móc. To wspaniale, że razem z TotalEnergies możemy dzielić się z młodym pokoleniem nie tyko wiedzą, ale także zarażać pasją do motoryzacji."

Piotr Zając, Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie:
„Jesteśmy jak najbardziej otwarci na atrakcyjne formy uzupełniające tradycyjną naukę. Spotyka się to z odpowiednim odzewem – widzimy uczniów, którzy dostrzegają w tym pewną szansę na rozwój zawodowy i lepiej przykładają się do nauki. W każdym roku bramy naszej szkoły opuszcza od 100 do 150 absolwentów, którzy zasilają rynek pracy jako wykwalifikowani fachowcy.
Zajęcia prowadzone przez firmy motoryzacyjne są cennym uzupełnieniem programu nauczania. My, jako szkoła chcemy przekazać solidne podstawy. Specjalizację pozostawiamy potencjalnym, przyszłym pracodawcom”.

Piotr Stelmaszewski, Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie
„Podoba mi się forma przekazu. Jest atrakcyjna dla uczniów, budzi ich autentyczne zainteresowanie.”

Ewa Kalinowska, TotalEnergies Marketing Polska:
„Takie spotkania z młodymi ludźmi utwierdzają nas w przekonaniu, że Akademia Quartz jest bardzo potrzebna. Pozytywna reakcja kadry pedagogicznej niesamowicie motywuje nas do działania i organizacji kolejnych tego typu wydarzeń, które będą miały miejsce w nadchodzącym czasie.”