Skip to content

Robot Quartz

Quartz:
Napędza innowację w zakresie olejów dla wszystkich rodzajów silników
Olej jest niezbędnym elementem dla optymalnej pracy silnika. Poprzez zmniejszenie tarcia pomiędzy poszczególnymi jego częściami, zmniejsza ich zużycie. Zapewnia również czystość silnika i zapobiega jego korozji. Właściwy olej jest więc niezbędny do ochrony i przedłużenia żywotności Twojego pojazdu.
Odkryj nową przygodę naszego RobotaQuartz
Olej silnikowy do pojazdów spalinowych
Nowoczesne silniki są zaprojektowane tak, aby dostarczać więcej mocy w mniejszym opakowaniu. W rezultacie istnieje większe ryzyko przegrzania, wysokiego ciśnienia i przedwczesnej degradacji oleju.
Wybór wysokiej jakości oleju silnikowego jest zatem kluczowy dla ograniczenia tarć w częściach metalowych i uniknięcia przedwczesnego zniszczenia silnika.

Quartz z technologią Age-Resistance oferuje do 74% mniejsze zużycie w porównaniu z ograniczeniami branżowymi.* Zastosowana w nim unikalna kombinacja hiperaktywnych molekuł tworzy silny gruby film olejowy na wszystkich istotnych częściach silnika. Silnik jest chroniony przed różnymi wyzwaniami, od zużycia do utleniania oleju nawet w ekstremalnych temperaturach.

Dlatego następnym razem, gdy będziesz się zastanawiać, jaki olej silnikowy zastosować, wybierz trwałą wydajność i ochronę.
*Na podstawie testu ACEA OM646LA. Wynik dla Quartz 9000 5W 40 w porównaniu z odniesieniem branżowym określonym przez European Automobile Manufacturers' Association (ACEA).
Quartz z Age-Resistance Technology zapewnia najwyższą ochronę silnika przez zmniejszenie tarcia, utleniania oleju i tworzenia się osadów. Dzięki Quartz Ineo i Quartz 9000 oszczędzisz na konserwacji i zachowasz sprawność silnika na dłużej.
Olej silnikowy do pojazdów hybrydowych
Kiedy przychodzi czas na wybór nowego samochodu, coraz więcej użytkowników dróg zwraca się ku pojazdom zbudowanym z większym szacunkiem dla środowiska. Wśród różnych opcji znajdują się samochody hybrydowe.

Ale choć pojazdy te posiadają wiele zalet i są bardziej przyjazne dla środowiska, mają również cechy wymagające szczególnej uwagi i odpowiednich produktów do konserwacji.
Przykładowo, pojazdy hybrydowe nadal potrzebują skutecznego smarowania, które mogą zapewnić jedynie specjalnie zaprojektowane oleje silnikowe.

Dlatego w TotalEnergies opracowaliśmy gamę Quartz Ineo Xtra & Quartz 9000 Xtra, w której zastosowano technologię Eco-Science poprawiającą żywotność silnika, wydajność i zmniejsza zużycie paliwa. Gama ta nie tylko usuwa zanieczyszczenia, chroni silniki, ale także dostarcza:
- Do 4% oszczędności paliwa, co odpowiada 33% poprawie w stosunku do znanych w branży standardów oraz **
- Do 15x większa stabilność oleju w porównaniu z limitami branżowymi***

Quartz Ineo Xtra & Quartz 9000 Xtra z technologią Eco-Science oferuje optymalne utrzymanie silnika dla jego maksymalnej wydajności.
**Na podstawie testu oszczędności paliwa ACEA M111. Wynik dla Quartz Ineo Xtra Dynamics 0W-20 w porównaniu z odniesieniem branżowym określonym przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA).
***Na podstawie testu API Seq IIIH. Wynik dla Quartz Ineo Xtra V-Drive 0W-20 w porównaniu z referencją branżową określoną przez American Petroleum Institute (API).
Do konserwacji pojazdu hybrydowego wybierz gamę Quartz Ineo Xtra & Quartz 9000 Xtra firmy TotalEnergies i skorzystaj z lepszej ochrony silnika, bezkonkurencyjnej stabilności oleju, większej oszczędności paliwa, a co za tym idzie – zmniejszonej emisji CO2.
Płyny do Samochodów Elektrycznych
W świecie motoryzacji przyszłość należy do samochodów elektrycznych.
Prognozuje się, że w ciągu najbliższej dekady to one będą najlepiej sprzedającymi się samochodami na świecie.
Mimo, że pojazdy elektryczne nie potrzebują oleju silnikowego, to jednak nadal wymagają specyficznych płynów.
W miarę wzrostu wydajności, zasięgów i prędkości pojazdów elektrycznych, standardowe płyny nie są w stanie dotrzymać im kroku pod względem wytrzymałości, odporności na ciepło i potencjału chłodzenia.
Dlatego w TotalEnergies opracowaliśmy Quartz EV Fluids, gamę płynów zaprojektowaną specjalnie dla pojazdów elektrycznych.

W oparciu o liczne badania, płyny Quartz EV Fluids dostosowane są do nowych wyzwań, takich jak kompatybilność elektryczna, termiczna oraz materiałowa pojazdów elektrycznych.
Zwiększona izolacja

Płyny stosowane w pojazdach elektrycznych wymagają właściwości elektroizolacyjnych.
Płyn musi mieć właściwości izolacyjne, aby zapobiec powstawaniu łuków elektrycznych, gdyż będzie on w bliskim kontakcie z elektrycznymi i/lub elektronicznymi elementami pojazdu.
Właściwości dielektryczne muszą pozostać stabilne przez cały czas, pomimo trudnych warunków pracy, takich jak rosnące temperatury, utlenianie, wilgotność i ścieranie cząstek.

Zwiększona kontrola termiczna

Akumulator litowo-jonowy osiąga maksymalną wydajność w bardzo wąskim zakresie temperatur.
Temperatura powyżej lub poniżej tego zakresu drastycznie wpływa na jego wydajność i żywotność.
Dlatego niezbędne jest zapewnienie akumulatorowi odpowiednich warunków termicznych, nawet w ekstremalnych okolicznościach, takich jak upalny i mroźny klimat, czy też szybkie ładowanie.

Zwiększona kompatybilność

Kompatybilność materiałowa w przypadku płynów stosowanych w pojazdach elektrycznych jest kluczowa ze względu na dużą ilość miedzi występującą w podzespołach, zwłaszcza w elektrycznych skrzyniach biegów.
Płyny obowiązkowo muszą zapewniać stałą wydajność przez cały okres między wymianami oraz ochronę przed korozją.

Do konserwacji pojazdu elektrycznego wybierz gamę płynów Quartz EV Fluids firmy TotalEnergies i skorzystaj ze zwiększonej mocy, poprawionego bezpieczeństwa i dłuższej żywotności Twojego silnika elektrycznego.
Quartz – zalecany przez największych producentów samochodów
Kia jest partnerem TotalEnergies

Od 2011 roku, współpraca Kia Motors & TotalEnergies Lubrifiants wykazuje wspólną wizję obu firm w zakresie wydajności, jakości i innowacji.
Dzięki rozwojowi wysokiej jakości produktów i innowacyjnych rozwiązań, obie firmy wzmocniły swoją obecność na rynku globalnym i zapewniły klientom Kia usługi dostosowane do ich potrzeb.

Stellantis jest partnerem TotalEnergies

TotalEnergies i Stellantis ogłosiły odnowienie partnerstwa na okres pięciu lat 2022-2025 dla marek Peugeot, Citroën i DS Automobiles. Obie Grupy otwierają również nowy rozdział, rozszerzając współpracę o marki Opel i Vauxhall. Autoryzowani specjaliści ds. napraw mają dostęp do zaawansowanych technologicznie i innowacyjnych olejów silnikowych TotalEnergies z gamy Quartz, opracowanych specjalnie dla silników pojazdów tych pięciu marek i gwarantujących ich wydajność, niezawodność oraz oszczędność paliwa.