Skip to content

Technologie

Innowacje w zakresie środków smarnych dla wszystkich typów silników

Quartz każdego dnia musi sprostać wymaganiom zróżnicowanej bazy klientów. Nasz olej jest dostosowany do potrzeb każdego klienta - od zespołów sportów motorowych i najlepszych zawodników po prawdziwych ekspertów, takich jak producenci i mechanicy.

Inżynierowie firmy Quartz wykorzystali 70 lat doświadczenia, aby stworzyć formuły o niespotykanych interakcjach molekularnych. Każdy produkt zawiera specyficzne hiperaktywne molekuły, które tworzą pożądany efekt: Serie produktów Quartz napędzają najnowsze technologie.

Dzięki długiej historii śmiałych działań w zakresie badań i rozwoju, nasze oleje silnikowe Quartz przewyższają nawet najbardziej wymagające wymagania producentów samochodów. Produkty Quartz są testowane i zatwierdzane przez głównych producentów samochodów (producent oryginalnego wyposażenia - OEM).
Akceptacja produktów przez te podmioty stanowi oficjalną gwarancję, która potwierdza, że produkty Quartz są w 100% kompatybilne ze sprzętem i technologią tych producentów.

Oleje silnikowe Quartz nie tylko zwiększają czystość silnika i wzmacniają jego ochronę, ale także poprawiają wydajność paliwową*.

* W przypadku stosowania dedykowanych produktów „Fuel Economy”.

Czy chcesz, aby Twój silnik dłużej pozostawał czysty?

Tak
* Na podstawie testu API Sequence IIIF. Wynik dla Quartz 5000 15W-40 w porównaniu z poziomem branżowym określonym przez Amerykański Instytut Paliw (API).

NAJSKUTECZNIEJSZA TECHNOLOGIA CZYSZCZENIA SILNIKA

Dzięki zaawansowanym cząsteczkom detergentu zaprojektowanym do wychwytywania i izolowania zanieczyszczeń takich jak szlam i sadze, technologia Clean-Shield utrzymuje silniki w czystości w długim okresie czasu.

Dzięki walce z tą główną przyczyną awarii, Quartz wykorzystujący technologię Clean-Shield jest olejem wybieranym na całym świecie, ponieważ gwarantuje czystość silnika podczas całego okresu między wymianami oleju i po jego wymianie.

CZYSTOŚĆ

Czy zmniejszenie zużycia elementów przy rozruchu zimnym jest dla Ciebie kluczowe?

Tak
* Na podstawie testu ACEA OM646LA. Wynik dla Quartz 9000 5W-40 w porównaniu z poziomem branżowym określonym przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA).

OLEJ NOWEJ GENERACJI ZAPEWNIAJĄCY WYJĄTKOWĄ OCHRONĘ

Technologia Age-Resistance zapewnia bezkonkurencyjną ochronę silnika. Jej unikalne połączenie hiperaktywnych molekuł tworzy mocny, gruby film olejowy na wszystkich istotnych częściach silnika, aby zapewnić ich sprawne działanie.

Silnik jest objęty ochroną i może pracować z pełną wydajnością przez cały okres eksploatacji, walcząc z różnego rodzaju wyzwaniami, od utleniania oleju po ekstremalne temperatury czy zanieczyszczenia.

OCHRONA I CZYSTOŚĆ

Czy większa oszczędność paliwa i wyjątkowa stabilność oleju są dla Ciebie ważne?

Tak
* Na podstawie testu ACEA M111 Fuel Economy. Wynik dla Quartz Ineo Xtra Dynamics 0W-20 w porównaniu z poziomem branżowym określonym przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA).
** Na podstawie testu zagęszczania oleju w wysokich temperaturach API Seq IIIH. Wynik dla Quartz Ineo Xtra V-Drive 0W-20 w porównaniu z poziomem branżowym określonym przez Amerykański Instytut Paliw (API).

NAJLEPSZA PIELĘGNACJA SILNIKA W CELU UZYSKANIA MAKSYMALNEJ WYDAJNOŚCI

Technologia Eco-Science to najnowszy przełom w laboratoriach TotalEnergies™.

Technologia Eco-Science uwalnia moc najnowszych silników. Wykorzystywane przez nią najnowocześniejsze modyfikatory tarcia zmniejszają tarcie między częściami, pozwalając silnikom osiągnąć ich pełny potencjał.

Technologia Eco-Science oferuje długotrwałą czystość, ochronę przed starzeniem się i znaczne oszczędności paliwa. Mniejsza ilość zużytego paliwa przekłada się na mniejszą emisję węgla i cząstek stałych.

Produkty Quartz wykorzystujące technologię Eco-Science to pierwszy wybór, który odpowiada na wszystkie potrzeby konsumentów.

OSZCZĘDNOŚĆ PALIWA DŁUGA ŻYWOTNOŚĆ OCHRONA CZYSTOŚĆ

Dowiedz się więcej o gamie produktów Quartz