Skip to content

09/11/2020 Artykuły

TotalEnergies z komunikacją do kierowców i warsztatów na platformie Motointegrator.com

TotalEnergies, wiodący gracz na światowym rynku środków smarnych, zaplanował w ostatnim kwartale 2020 roku szerokie działania komunikacyjne na platformie Motointegrator.com, skierowane do kierowców i warsztatów samochodowych. W serwisie obecne będą formaty takie jak banery reklamowe promujące gamę olejów TOTAL QUARTZ oraz treści edukacyjne. Przewidziano także komunikację bezpośrednią do warsztatów poprzez materiały drukowane i comiesięczny newsletter z poradami dla mechaników.

Współpraca TotalEnergies z branżą motoryzacyjną realizowana jest wielotorowo. Oprócz produkcji i sprzedaży renomowanych olejów silnikowych, płynów hamulcowych, hydraulicznych oraz innych produktów przeznaczonych do samochodów osobowych i ciężarowych, francuski koncern wspiera kierowców i mechaników realizując szereg działań edukacyjnych (np. projekt Team Total). Teraz dołącza do nich platforma Motointegrator.com, na której warsztaty znajdą fachowe porady ekspertów TotalEnergies m.in. odnośnie procedur wymiany płynów czy ich prawidłowego doboru.

„Działania komunikacyjne na platformie Motointegrator wpisują się w naszą strategię edukowania rynku oraz wspierania kierowców i mechaników samochodowych w codziennej pracy. Jako producent znanych na całym świecie środków smarnych, rekomendowanych przez wielu producentów pojazdów, zapewniamy sprawdzoną wiedzę oraz dostęp do aktualnych informacji. W ramach platformy Motointegrator warsztaty będą również otrzymywać spersonalizowany newsletter. W dobie tzw. „szumu informacyjnego” oraz szybkiej konsumpcji treści stawiamy na efektywność w dotarciu oraz wysoką jakość prezentowanych materiałów” – mówi Ewa Kalinowska z TotalEnergies.

O platformie Motointegrator.com

Motointegrator to wyszukiwarka serwisów i usług motoryzacyjnych oraz nowoczesne narzędzie promocji i komunikacji z klientem przeznaczone dla warsztatów. Użytkownik Motointegratora łatwo wyszuka warsztat na terenie całej Polski, umówi wizytę w serwisie online, a po odebraniu auta - doda opinię o jakości wykonanej usługi. Warsztaty samochodowe zarejestrowane w Motointegratorze zyskują nowoczesne, proste w obsłudze i atrakcyjne wizualnie narzędzie promocji oferty i komunikacji z klientem, czyli dedykowaną platformę Strefa Warsztatu: my.intercars.eu.

Motointegrator to część firmy Inter Cars – największego importera i dystrybutora części zamiennych do samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych w Europie Środkowo-Wschodniej.