Skip to content

06/12/2022 Artykuły

Team Peugeot TotalEnergies podsumowuje udany sezon

TotalEnergies i Elf od dekad uczestniczą w najważniejszych i najbardziej prestiżowych sportowych imprezach motoryzacyjnych na świecie. W tym roku jednym z głównych wyzwań była rywalizacja w WEC, czyli World Endurance Championship (Długodystansowych Mistrzostwach Świata).

TotalEnergies i Elf od lat wspierają najlepsze zespoły sportowe i dzięki temu były lub są obecne w Formule 1, w wyścigach motocyklowych, w rajdach samochodowych i w wyścigach długodystansowych. Rywalizacja to najlepsze laboratorium, które weryfikuje skuteczność francuskich olejów. W ostatnim czasie obie marki w sposób szczególny zaangażowały się w Długodystansowe Mistrzostwa Świata. TotalEnergies połączył swoje siły z Peugeotem i jako Team Peugeot TotalEnergies wprowadził na tory zupełnie nowy samochód wyścigowy klasy Hypercar - model Peugeot 9X8.

Peugeot TotalEnergies ostrzy zęby

Tegoroczna kampania zespołu Peugeot TotalEnergies zakładała starty w trzech rundach sezonu WEC. Był to bardzo udany czas testów i zdobywania wiedzy na temat zupełnie nowego samochodu, opon, a także torów wyścigowych. Różne warunki i charakterystyka obiektów od Włoch przez Bahrajn zweryfikowały nową konstrukcję i ujawniły potencjał drzemiący w Peugeocie 9X8. Zespół wywalczył czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Hypercar. Ma także na swoim koncie najszybszy czas okrążenia w 8-godzinnym wyścigu w Bahrajnie. To bardzo dobre zakończenie sezonu, który był przecież jedynie testem nowej konstrukcji. Prawdziwa rywalizacja zacznie się w sezonie 2023. Jest o co walczyć, ponieważ w przyszłym roku wypada setna rocznica LeMans!

Excellium Racing 100 - ekologiczne paliwa z francuskich winnic

TotalEnergies nie tylko wspiera mistrzowskie teamy, ale jako globalny koncern energetyczny angażuje się również w organizacje całych zawodów, promując zrównoważony rozwój i dążąc do neutralności klimatycznej w 2050 roku. Od marca 2022 roku TotalEnergies stał się dostawcą nowego ekologicznego paliwa Excellium Racing 100 dla World Endurance Championship. Jest ono oficjalnym, certyfikowanym przez FIA paliwem wykorzystywanym do rywalizacji. W ten sposób podczas zawodów do atmosfery trafia zdecydowanie mniej szkodliwych substancji. Największą zaletą nowego paliwa jest jego skład chemiczny. Wiodący specjaliści TotalEnergies wyeliminowali całkowicie ropę naftową. Teraz bazą jest biomasa, która powstaje przy wykorzystaniu odpadów, jakie tworzy się we francuskich winnicach. W nowoczesny sposób połączono ekologię, wydajność i zrównoważony rozwój. Dzięki temu motorsport może być jeszcze bardziej atrakcyjny dla kibiców i przyjazny dla środowiska naturalnego.